Vavřínový les Bosque de Los Tilos

Prales na ostrově La Palma

V Bosque de los Tilos zažijete explozi biodiverzity a zeleně. Bude to láska na první pohled. V neškodné a poklidné džungli naleznete hojné mechové porosty, ticho a svěží vůni listí. Los Tilos (nebo Los Tiles podle úředního názvu) je jednou z mála rezervací mlžného vavřínového pralesa na světě, s bujnými stromy širokých listů, jaké se před miliony let bohatě vyskytovaly po celé naší planetě. Právě proto byl Bosque de Los Tilos vyhlášen v roce 2002 biosférickou rezervací UNESCO a její ochrana se dnes vztahuje na celý ostrov La Palma.

Trasa vavřínovým lesem Los Tilos

Mlžný vavřínový prales a hvězda ostrova La Palma se nachází v jeho severní polovině, 24 kilometrů po silnici od města Santa Cruz a jen čtyři kilometry od Los Sauces. Silnice končí u návštěvnického střediska Los Tiles nabízejícího tematické sály, videoprojekce a kavárnu. Ke vstupu do rezervace vám doporučujeme dvě skvělé tzv. samoprůvodcovské stezky: první měří 2,5 km a provede vás srdcem lesa; druhá stoupá asi tisíc metrů až k osvěžujícím pramenům Marcos a Cordero.

Výška
260 m
Flora interest
Catering
Parking
Perfoming center
Trekking routes
Wildlife interest
Localidad
San Andrés y Sauces

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Nechoďte na místa, kde to není povoleno, a respektujte značení na stezkách. Opuštění povolených cest způsobuje škody na životním prostředí a může být nebezpečné i pro vás a osoby, které vás doprovázejí.
- Nerozdělávejte oheň mimo povolená místa a v letních měsících dbejte zvýšené opatrnosti.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
5
10
262
10045