Barranco del Infierno

Nádherná krajina překypující přírody
Barranco del Infierno, rokle pojmenovaná pro svůj nehostinný charakter, je chráněná přírodní oblast patřící pod obec Adeje, na jihovýchodě Tenerife. Rokle společně s dalšími roklinami a skalními útvary tamní oblasti tvoří národní rezervaci Reserva Natural Especial del Barranco del Infierno, nádhernou krajinu překypující přírodou s velkou biodiverzitou, jež je útočištěm početných endemických druhů. Mezi ptactvem vynikají orel, havran, poštolka nebo buřňák šedý. Tato přírodní rezervace, která má také důležitý archeologický význam, skrývá nespočet jeskyní se zajímavými skalními rytinami.
Pronikněte do rokle a projděte se po stezce
V současnosti, s cílem zachovat prostředí a nenarušit vývoj živočišných druhů, které obývají toto úžasné místo, je vstup na stezku Barranca del Infierno omezen na 300 osob denně, a proto je třeba si zamluvit místo předem. Tato velkolepá přírodní oblast odhaluje návštěvníkům působivé prostředí po celé délce tříhodinové stezky a vrcholí fascinujícím 200 metrů vysokým vodopádem, nezapomenutelnou odměnou, kterou vás odmění tento výšlap, na nějž se doporučuje vhodná obuv, a ne příliš horké dny.
Flora interest
Parking
Trekking routes
Public transport
Wildlife interest

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Nechoďte na místa, kde to není povoleno, a respektujte značení na stezkách. Opuštění povolených cest způsobuje škody na životním prostředí a může být nebezpečné i pro vás a osoby, které vás doprovázejí.
- Nerozdělávejte oheň mimo povolená místa a v letních měsících dbejte zvýšené opatrnosti.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
1
10
262
10045