Surfování na levé vlně v Las Palmeras

Mezinárodně nejznámější surfový spot na Tenerife
Ve velkém turistickém centru Playa de las Américas, na jihu ostrova Tenerife, se nachází nejznámější surfový spot na ostrově. Své renomé si získal kvalitou vln a polohou v samém srdci jednoho z nejemblematičtějších turistických center na Tenerife. Oblast umožňuje věnovat se surfování, bodyboardingu a Stand Up Paddle. V okolí se nachází třída s řadou služeb jako jsou záchranáři, restaurace, sprchy nebo parkování. Ne nadarmo se na tomto spotu konaly šampionáty jako WQS ASP a další.
Turbulentní levá vlna na Playa de las Américas
Levá vlna v Las Palmeras je spot ležící na vulkanickém podloží, známý svou dlouhou vlnou s několika úseky. Vytváří stěnu s vertikálním sestupem, má duté části a u břehu nabírá rychlost. Nejlepší období je mezi říjnem a březnem, na konci přílivu a s J-JV-JZ větry a Z-JZ-JV swellem. Tvoří se tak vlny o výšce jeden až tři metry. I když hřeben je pro středně pokročilé úrovně, silný západní swell vyžaduje větší zkušenosti. Při přílivu se doporučuje používat speciální obuv.
Parking
Restaurant
Localidad
Playa de las Américas

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
1
259
13
262
10045