NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde

Dědictví

Césare Manrique

„Pro mě to bylo nejkrásnější místo na světě. A já si uvědomil, kdyby to mohli vidět mýma očima, pak by mysleli jako já“
Ostrov vytvořen umělcem. Takový obraz má Lanzarote. Vliv Césare Manrique, univerzálního tvůrce a průkopníka v oblasti ekologie, cestovatele, který nezůstane bez povšimnutí žádnému z návštěvníků ostrovu. Jeho práce a zejména jeho mimořádné vidění vztahu mezi člověkem a přírodou nasycuje mnoho z jeho míst. Také způsob myšlení obyvatel ostrova a Kanárských ostrovů. A samozřejmě, jejich centra, prvotřídní turistické atrakce na celém souostroví.
Mnohem Víc Než
Výtvarný Umělec
Cesar Manrique (1919-1992) se narodila na Lanzarote. Malíř, sochař, architekt a multidisciplinární malíř, studoval v Madridu a po několika letech vystavování po celém světě, žil v šedesátých letech v New Yorku, v Mekce umění té doby.

O dva roky později se vrací na jeho rodný ostrov Lanzarote. Tehdy začne jeho osobní a ambiciózní projekt: použít ostrova jako plátno, kde je možné zachytit umělecké nápady a podporovat ochranu ekologických hodnot. Láska, kterou cítil ke své zemi a jeho osobnost se postarali o zbytek. V roce 1978 mu byla udělena světová cena za ekologii a cestovní ruch.
Umělecké dílo Césare Manrique je velice široké a seriózní, ale jsou jeho zásahy na území, kteráé zaujímají více prominentní místo. Ve všech Manrique hledá velmi uctivý dialog a integraci s přírodním prostředím. Výhledy, zahrady, zásahy na pobřeží, kulturní centra... Seznam je nekonečný a ohromuje svou originalitou a nadčasovou moderností. Představují většinu území Lanzarote a taky na Fuerteventura, Tenerife, La Gomera a El Hierro je možné obdivovat také tyto vlastnosti jeho umění v centrech a v dílech, které nesou jeho rukopis a můžete je nejenom navštívit, ale i obdivovat.
Jameos
Del Agua
Bylo to první centrum umění, kultury a cestovního ruchu, který založil César Manrique a jeden z nejkonkrétnějších příkladů harmonie mezi přírodou a umění. Umělec využil část sopečného tunelu pro vytvoření přírodního hlediště mimořádné krásy. Vedle něj, zahrada palmových stromů s umělým jezerem a muzeum „Casa de los Volcanes“ (jedno z nejdůležitějších výzkumných center na světě).
Jameos del Agua
El Taro de Tahíche
Fundación
César Manrique
Silný osobní závazek Césare Manrique s jeho prací a jeho ekologickou vizí ho vedl k proměně souboru vulkanických bublin na vlastní dům, ve který žil léta. Dnes, v tomhle domě, ve kterém spali mnohé osobností éry, sídlí nadace, která nese jeho jméno. Zdobí jí umělecká díla umělce a jeho soukromé sbírky. Spoznat jeho pokoje je nejlepší způsob, jak se sblížit s myslí a talentem tohoto jedinečného umělce.
Nadace César Manrique
Jezero
Martiánez
Usadilo se v plném rozsahu na pobřeží. Jezero Martiánez je skvostnou ukázkou architektury otevřeného moře. Se 33 000 m2 plochy, má tato laguna tvaru obřího smaragdu a uvnitř je 5 ostrovů nabízející návštěvníkům restaurace, grilované jídla a noční kluby. Terasy a zahrady s vlastní flórou přispívají k vytvoření atmosféry exotiky a celého okolí, kde se nachází několik soch autora, se dokonale adaptují tradiční kanárské architektuře.
JEZERO MARTIÁNEZ