Bodyboarding v El Pico de La Laja

Jeden z nejoblíbenějších místních městských spotů na Gran Canaria

Na východním pobřeží ostrova Gran Canaria, v blízkosti města Las Palmas de Gran Canaria, se nachází spot El Pico de La Laja. Pro svou kvalitu - velmi výbušné a silné vlnobití - je jedním z nejoblíbenějších městských spotů mezi místními sportovci provozujícími bodyboarding. U velkých vln je třeba být obezřetný, protože zde není téměř dno. Jedná se tedy o spot především pro zkušené. Parkování v blízkosti je komplikované, ale můžete se sem dostat pěšky ze severu přímořskou promenádou, která spojuje pláž La Laja s městem. Nebo z jižního cípu přes rozhlednu La Laja, kde je parkoviště.

Bodyboardingový spot v blízkosti Las Palmas de Gran Canaria

Vlna v El Pico de La Laja je dobře definovaná, a to jak pravá, tak levá. Pravá je kratší, zlom je menší. Levá je mnohem větší, vytváří jakési rameno, ze kterého pak vzniká velmi otevřený a rychlý zlom jdoucí do příboje. Láme se na vulkanickém reefu, a to i při přílivu. Vlny jsou velmi pravidelné po celý rok, jak při přílivu, tak při odlivu. Nejlepší podmínky ale panují od října do května, kdy vlny dosahují výšky jeden až tři metry, vane S-SZ-Z-JZ větry a swell SV-V. Vstup do vody je jednoduchý, jdete po dně, nicméně s velkými vlnami se mohou objevit i velké proudy.

Localidad
La Laja

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
2
259
13
262
10045