Bodyboarding na levé vlně v La Santa

Jedny z nejlepších vln v Evropě pro provozování bodyboardingu

Levá vlna v La Santa je považována za spot s nejlepšími vlnami pro provozování bodyboardingu v Evropě. Nachází se v rybářské osadě La Santa, na severozápadním pobřeží ostrova Lanzarote. Díky konstantní kvalitě počasí sem jezdí po celý rok zkušení provozovatelé tohoto sportu. Spot je snadno lokalizovatelný a viditelný ze silnice. Nachází se v blízkosti dalších slavnějších spotů na ostrově, což přispívá k celkové příjemné surfařské a sportovní atmosféře na ostrově.

Spot na Lanzarote vhodný pro zkušené surfaře

Levá vlna v La Santa je ve skutečnosti hřbet, který se láme na obě strany. Pravou stranu využívají provozovatelé bodyboardingu, protože je rychlejší a dutá, má vertikální zeď a krátkou dráhu. U větších vln je třeba mít dostatečnou úroveň a mít na sobě boty a neoprénové oblečení pro případ, že byste se dostali na dno vulkanického reefu, který je v poměrně malé hloubce. Ideální podmínky nastávají při středním přílivu, větry J-JZ-JV-V, swell S-SV-SZ-Z, a mezi zářím a květnem.

Localidad
La Santa

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
3
259
13
262
10045