Bodyboarding v El Quemao

Jedny z nejlepších vln na Kanárských ostrovech pro provozování bodyboardingu

Naproti rybářské osadě La Santa, na severozápadě ostrova Lanzarote, se nachází jeden z nejlepších spotů nejen na Kanárských ostrovech, ale také na světě: spot El Quemao. Je známý také pod přezdívkou Kanárský Pipeline. Díky obrovské proslulosti najdete v okolí řadu restaurací a ubytování, ale také bodyboardingových škol a obchodů, kde si můžete koupit nebo pronajmout vybavení. Vstup do vody je snadný z mola osady.

Bodyboarding na spotu pro zkušené naproti La Santa

Vlna v El Quemao se láme na vulkanickém reefu nevelké hloubky v blízkosti pobřeží, vytváří tak řadu hlubokých a rychlých zlomů. Obvykle se láme zleva, na pravé straně se ale vytváří dokonalá dutá a rychlá vlna, kterou si zamilují všichni příznivci bodyboardingu. V-JV větry a severní swell při přílivu, od října do března, to jsou ty nejlepší podmínky pro bodyboarding na spotu, jenž je kvůli své obtížnosti určen spíše pro zkušené.

Parking
Restaurant
Localidad
la Santa

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
3
259
13
262
10045