Bodyboarding na Punta Blanca

Silný bodyboardingový spot zasazený do přírody na Tenerife

Punta Blanca je bodyboardingový spot ležící na západě Tenerife, velmi blízko Guía de Isora. Jedná se o jedny z nejemblematičtějších vln na ostrově, a to jak svou silou, tak zasazením do přírody, která je obklopuje. Spot je doporučitelný pro středně pokročilé a pokročilé surfaře (zejména ve dnech s většími vlnami), vlna má krátkou dráhou, ale vytváří silnou zeď a zlomy. Tento spot je ideální pro extrémní manévry, vládne zde skvělá surfařská atmosféra a hostí řadu místních závodů.

Spot se dnem z vulkanického reefu pro surfaře od středně pokročilé úrovně

Přístup na spot Punta Blanca se dnem z vulkanického reefu vyžaduje jistou obezřetnost: jde se po vulkanickém dně a doporučuje se mít speciální obuv. Nejlepší podmínky pro provozování bodyboardingu jsou při S-SV y JV-V větrech, při odlivu nebo středním přílivu, a to zejména od října do května. Na pláži jsou sprchy, parkování, restaurace a záchranáři.

Localidad
Guía de Isora

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
  • Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
  • Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
  • Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
  • Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
  • Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
1
259
13
262
10045