NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde

Cestovat na
Kanárské ostrovy včervnu

Průměrná
teplota
25° C

12 hod
slunečního
světla denně
Zamýšlíš cestovat na Kanárské ostrovy v červnu? Tady najdeš spoustu plánů k oslavě příchodu léta. Objev endemické druhy, zatímco jsi v kontaktu s působivou přírodou. Navštiv ulice vesniček s ručními tapiseriemi a užij si oslavu nejkratší noci roku. Vše je ve tvých rukou.

Tento měsíc
ti doporučujeme…

1
Fiesta de San Juan
(Svatojánská noc)

Užij si kouzelnou noc, která oslavuje příchod letního slunovratu. Během této oslavy se zapalují ohně na plážích a obyvatelé vesnic vychází do ulic, aby se pokochali ohňostroji. A tradice praví, že člověk má tuto noc strávit u ohně a spalovat vše staré, co se považuje za špatné, aby mohl být očištěn. Jestli se nacházíš na Gran Canaria, tak tam se slaví Fiesta Fundacional města Las Palmas. Takže...oslavu máš jistou!

Las Palmas de Gran Canaria
Prázdniny pro všechny

2
Koberce
Božího těla

Tento den je na Kanárských ostrovech velkou oslavou. Během čtvrtečního svátku Božího těla se umisťují ručně vyráběné koberce do ulic v různých vesnicích. Podle tradice procesí prochází ulicemi po těchto kobercích. Zmíněné koberce jsou vytvořené z živých květů a rostlin, z písku a soli. La Orotava na Tenerife je místem, kde tato slavnost nabývá zvláštní důležitosti, jelikož stěžejní koberec na hlavním náměstí před radnicí je utvořen ze sopečného písku všech barev, přivezeného přímo z Parque Nacional del Teide. Pokud cestuješ na Kanárské ostrovy v červnu, tento den si nemůžeš nechat ujít.

Villa de la Orotava
Lidové slavnosti

3
Tajinasty v
celé své kráse

Ještě před začátkem léta začíná jedna z nejúžasnějších přírodních podívaných souostroví. Rozkvět tajinasty, endemické rostliny druhu Echium, je přirozeným výbuchem choulostivosti, pomíjivým kouzlem, jež můžeš pozorovat v červnu. Tyto keře bez větví dorůstající až do dvou metrů výšky zdobí červeně louky Parque Nacional del Teide. Na ostatních ostrovech přechází barvy tajinasty mezi různými tóny modré a bílé a tvoří tak podívanou pro všechny smysly. Jistě bude hlavní hvězdou tvých fotek!

Parque Nacional del Teide
La Caldera de Taburiente
Přírodní prostory

Foťák
pohorky