Cestovat na Kanárské ostrovy v červnu

Zamýšlíš cestovat na Kanárské ostrovy v červnu? Tady najdeš spoustu plánů k oslavě příchodu léta. Objev endemické druhy, zatímco jsi v kontaktu s působivou přírodou. Navštiv ulice vesniček s ručními tapiseriemi a užij si oslavu nejkratší noci roku. Vše je ve tvých rukou.

Contenido

Užij si kouzelnou noc, která oslavuje příchod letního slunovratu. Během této oslavy se zapalují ohně na plážích a obyvatelé vesnic vychází do ulic, aby se pokochali ohňostroji. A tradice praví, že člověk má tuto noc strávit u ohně a spalovat vše staré, co se považuje za špatné, aby mohl být očištěn. Jestli se nacházíš na Gran Canaria, tak tam se slaví Fiesta Fundacional města Las Palmas. Takže...oslavu máš jistou!

Imagen
San Juan - Junio
San Juan - Junio
Contenido

Tento den je na Kanárských ostrovech velkou oslavou. Během čtvrtečního svátku Božího těla se umisťují ručně vyráběné koberce do ulic v různých vesnicích. Podle tradice procesí prochází ulicemi po těchto kobercích. Zmíněné koberce jsou vytvořené z živých květů a rostlin, z písku a soli.

La Orotava na Tenerife je místem, kde tato slavnost nabývá zvláštní důležitosti, jelikož stěžejní koberec na hlavním náměstí před radnicí je utvořen ze sopečného písku všech barev, přivezeného přímo z Parque Nacional del Teide. Pokud cestuješ na Kanárské ostrovy v červnu, tento den si nemůžeš nechat ujít.

Imagen
Corpus Christi. La Orotava
Corpus Christi. La Orotava
Contenido

Ještě před začátkem léta začíná jedna z nejúžasnějších přírodních podívaných souostroví. Rozkvět tajinasty, endemické rostliny druhu Echium, je přirozeným výbuchem choulostivosti, pomíjivým kouzlem, jež můžeš pozorovat v červnu. Tyto keře bez větví dorůstající až do dvou metrů výšky zdobí červeně louky Parque Nacional del Teide. Na ostatních ostrovech přechází barvy tajinasty mezi různými tóny modré a bílé a tvoří tak podívanou pro všechny smysly. Jistě bude hlavní hvězdou tvých fotek!

Imagen
Tajinaste
Tajinaste
Contenido
  • Foťák
  • pohorky