NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde

Cestovat na
Kanárské ostrovy vkvětnu

Průměrná
teplota
24° C

12 hod
slunečního světla denně
Vedle užíváni si přírody, pláží s průzračnou vodou a dobrého počasí jsou Kanárské ostrovy v květnu ideální destinací pro milovníky kulturních a folklórních slavností. S průměrnou teplotou 20 °C…si určitě užiješ svůj výlet.

Tento měsíc
ti doporučujeme…

1
Květiny a Día de
la Cruz (Den Kříže)

Kříže se ozdobí vždy 3. května díky svátku Día de la Cruz. Jedná se o jeden z nejvíce zakořeněných zvyků na souostroví, především na Santa Cruz de Tenerife, Santa Cruz de La Palma a v Puerto de la Cruz. Zvyk spočívá v tom, že se kříže zdobí květinami a jinými materiály, a tak se promění v umělecká díla. Poté se vystaví v obcích na ostrovech, aby mohly být obdivované nebo oceněné za svoji originalitu a eleganci.

Santa Cruz de Tenerife
Santa Cruz de La Palma
Puerto de la Cruz

2
El corazoncillo
de la Palma

Tuto endemickou rostlinu Kanárských ostrovů, také známou jako Lotus hillebrandii, můžete v květnu spatřit ve svém plném rozkvětu v borovicových lesích v Parque Nacional de la Caldera de Taburiente, nacházející se na La Palma. Tento park stráží cenný poklad přírodní rozmanitosti, a tak není divu, že je součástí Biosférické rezervace Unesco.

Nasaď pohorky a ponoř se do lesů monumentálních borovic, vydej se na výlety za noční oblohou nebo se vykoupej pod vodopády.

Parque Nacional de la Caldera de Taburiente
Krajina blízko tebe
Stezky

3
Oslav Den
Kanárských ostrovů

Pokud cestuješ na Kanárské ostrovy v květnu, zapamatuj si, že 30. května obyvatelé souostroví slaví Den Kanárských ostrovů, což je skvělá příležitost prohloubit si znalosti a pohroužit se do mnoha kulturních, folklorních, sportovních a společenských zvyklostí ostrovů. Během tohoto dne, kdy se připomíná výročí prvního zasedání kanárského Parlamentu, můžeš ochutnat typická jídla, zatímco si užíváš živou hudbu a tradiční tance obyvatel oblečených do příznačných kanárských šatů: vesnického kroje. Užij si událost, která zvláštní formou vyzdvihuje jedinečnost Kanárských ostrovů a obhajuje jejich identitu.

Lidové oslavy
Cestování mezi ostrovy
Kanárská gastronomie

Vesnický kroj na Den Kanárských ostrovů!
Černý
klobouk
lněná
košile
červený
pás

Pro muže:

Plstěný
klobouk
košile s
dlouhými rukávy
barevná
dlouhá sukně

Pro ženy: