Cestovat na Kanárské ostrovy v květnu

Vedle užíváni si přírody, pláží s průzračnou vodou a dobrého počasí jsou Kanárské ostrovy v květnu ideální destinací pro milovníky kulturních a folklórních slavností. S průměrnou teplotou 20 °C…si určitě užiješ svůj výlet.

Contenido

Kříže se ozdobí vždy 3. května díky svátku Día de la Cruz. Jedná se o jeden z nejvíce zakořeněných zvyků na souostroví, především na Santa Cruz de Tenerife, Santa Cruz de La Palma a v Puerto de la Cruz. Zvyk spočívá v tom, že se kříže zdobí květinami a jinými materiály, a tak se promění v umělecká díla. Poté se vystaví v obcích na ostrovech, aby mohly být obdivované nebo oceněné za svoji originalitu a eleganci.

Imagen
Dia de la cruz Tenerife
Dia de la cruz Tenerife
Contenido

Tuto endemickou rostlinu Kanárských ostrovů, také známou jako Lotus hillebrandii, můžete v květnu spatřit ve svém plném rozkvětu v borovicových lesích v Parque Nacional de la Caldera de Taburiente, nacházející se na La Palma. Tento park stráží cenný poklad přírodní rozmanitosti, a tak není divu, že je součástí Biosférické rezervace Unesco.

Nasaď pohorky a ponoř se do lesů monumentálních borovic, vydej se na výlety za noční oblohou nebo se vykoupej pod vodopády.

Imagen
Taburiente.. La Palma
Taburiente.. La Palma
Contenido

Pokud cestuješ na Kanárské ostrovy v květnu, zapamatuj si, že 30. května obyvatelé souostroví slaví Den Kanárských ostrovů, což je skvělá příležitost prohloubit si znalosti a pohroužit se do mnoha kulturních, folklorních, sportovních a společenských zvyklostí ostrovů. Během tohoto dne, kdy se připomíná výročí prvního zasedání kanárského Parlamentu, můžeš ochutnat typická jídla, zatímco si užíváš živou hudbu a tradiční tance obyvatel oblečených do příznačných kanárských šatů: vesnického kroje. Užij si událost, která zvláštní formou vyzdvihuje jedinečnost Kanárských ostrovů a obhajuje jejich identitu.

Imagen
Junio Fiesta Canarias
Junio Fiesta Canarias
Contenido

Pro muže:                                 Pro ženy: 

* Černý klobouk                        Plstěný klobouk

* lněná košile                            * košile s dlouhými rukávy

* červený pás                           barevná dlouhá sukně