Horolezectví v osadě Ayacata

Trasy na centrálních vrcholcích ostrova Gran Canaria

Jedna z nejlepších scenérií pro provozování klasického horolezectví se nachází v osadě Ayacata. Toto úžasné místo situované na centrálních vrcholcích ostrova Gran Canaria má kromě mimořádného výhledu na vulkanický útes Nublo, který je přírodním symbolem ostrova, velký počet stěn s 200 označenými cestami umožňujícími začít s vícedélkovým lezením. Všechny vedou různými sopečnými strukturami a jejich stupeň obtížnosti se zvyšuje až do okamžiku, kdy jsou odhaleny některé z nejnebezpečnějších cest ostrova.

Stěny v El Frontón a La Librería

Stěna El Frontón, která je nejblíž k osadě Ayacata, je tou nejfrekventovanější a nejpopulárnější spolu se stěnou La Librería. Přes obě se táhnou četné trasy, z nichž některé jsou velmi emblematické a šplhají do výšky 150 metrů. Známé jsou také skála El Laurel a stěna El Pino, které jsou ještě vyšší, kdy dosahují až 200 metrů. A pro ty, kteří chtějí lézt po vulkanickém útesu Nublo, existují cesty všech úrovní obtížnosti.

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Odpadky a nedopalky cigaret si vždy berte s sebou. Nenechávejte také jídlo uprostřed prostoru, mohlo by dojít k přemnožení koček a potkanů.
- Zvířata nekrmte ani neobtěžujte. Pokud uvidíte zraněné zvíře, kontaktujte tísňovou linku 112.
- Neberte kameny ani jiné přírodní prvky z prostředí. Neprovádějte žádné úpravy, které by mohly změnit prostředí, například kamenné věže.
- Neprovozujte sportovní aktivity mimo povolené oblasti.
2
257
13
262
10045