Horolezectví v údolí Fataga

Oblíbené místo sportovního horolezectví na ostrově Gran Canaria
Jedna z oblíbených enkláv pro provozování sportovního horolezectví na Kanárských ostrovech se nachází v rokli u krásné malebné vesnice Fataga, situované na jižním svahu ostrova Gran Canaria. V této nádherné přírodní oblasti nazývané údolí Las Mil Palmeras kontrastuje zeleň vegetace s charakteristickými skalnatými stěnami zabarvenými červenohnědým bazaltem. Velké rozpětí stupňů obtížnosti z ní učinilo jednu z preferovaných oblastí skalních příznivců této disciplíny.
Výstup v rokli v chladnějších měsících
Přestože nedisponuje velkým počtem tras (kolem 75), její výbava a možnost lézt prakticky po celý rok, učinily z rokle Fataga jedno z nejfrekventovanějších míst, kam jezdí horolezci z ostrovů. Doporučuje se ji zlézt v chladnějších měsících, i když odpolední stín letních dnů také umožňuje pokořit čedičové cesty z hladkého kamene, jejichž maximální výška dosahuje 30 metrů.

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Odpadky a nedopalky cigaret si vždy berte s sebou. Nenechávejte také jídlo uprostřed prostoru, mohlo by dojít k přemnožení koček a potkanů.
- Zvířata nekrmte ani neobtěžujte. Pokud uvidíte zraněné zvíře, kontaktujte tísňovou linku 112.
- Neberte kameny ani jiné přírodní prvky z prostředí. Neprovádějte žádné úpravy, které by mohly změnit prostředí, například kamenné věže.
- Neprovozujte sportovní aktivity mimo povolené oblasti.
2
257
13
262
10045