Horolezectví na skalisku Guaria

Nejdelší trasy sportovního horolezectví na hoře Tejina

Jedna z nejokázalejších horolezeckých oblastí na ostrově Tenerife se nachází na skalisku Guaria v oblasti Přírodní památky hory Tejina, v chráněné krajině okresu Guía de Isora nacházejícím se na jihozápadě ostrova. Tyto staré stěny sopečného původu poskytují nejdelší sportovní trasy na ostrově (kolem 90), ačkoliv tvary skal také umožňují jejich kombinaci s klasickým způsobem vícedelkového lezení, a proto je mnozí pokládají za nejlepší místo pro šplhání na ostrově Tenerife.

Horolezectví v chráněném území s ročním povolením

Skalisko Guaria poskytuje útočiště některým ohroženým druhům, jako je sokol šahin, který se velice podobá sokolu stěhovavému, a proto dochází v době hnízdění k ohraničení několika úseků. Vzhledem k tomu, že se jedná o chráněnou přírodní oblast, horolezectví se zde řídí podle zvláštních předpisů s tím, že se může provozovat s ročním povolením, které uděluje rada pro oblast životního prostředí. Jako roční doba se nejvíce doporučuje období mezi březnem a listopadem, jelikož v letních měsících bývá docela horko.

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Odpadky a nedopalky cigaret si vždy berte s sebou. Nenechávejte také jídlo uprostřed prostoru, mohlo by dojít k přemnožení koček a potkanů.
- Zvířata nekrmte ani neobtěžujte. Pokud uvidíte zraněné zvíře, kontaktujte tísňovou linku 112.
- Neberte kameny ani jiné přírodní prvky z prostředí. Neprovádějte žádné úpravy, které by mohly změnit prostředí, například kamenné věže.
- Neprovozujte sportovní aktivity mimo povolené oblasti.
1
257
13
262
10045