Horolezectví v národním parku Las Cañadas del Teide

Lezení do výšky nad 2.000 metrů na ostrově Tenerife

Možná že nemá ty nejsvislejší stěny na Kanárských ostrovech, avšak lezení v ohromující přírodní oblasti Las Cañadas v Národním parku Teide vedle nejvyšší hory Španělska představuje jedinečný zážitek ve výšce nad 2.000 metrů. Nachází se ve středu ostrova Tenerife a jeho strhující sopečné útvary skrývají četné oblasti vybavené pro všechny disciplíny. Jedna z nejpopulárnějších je soutěska Capricho s cestami vybavenými pro sportovní horolezectví i bouldering.

Cesty ve vulkanických útesech La Catedral a García

Jednou ze stěn preferovanou horolezci, na níž je povoleno lezení bez omezení, je útes La Catedral, ohromující skála sopečného původu. Její maximální výška činí 120 metrů a na své západní straně seskupuje poměrně hodně tras, avšak ty nejsvislejší s největší atmosférou se nacházejí na severní stěně. Tato skalní formace je součástí vulkanických útesů García, jedno z nejnavštěvovanějších míst Národního parku Teide s fantastickým výhledem na Llano de Ucanca s ohromným geologickým bohatstvím.

Localidad
La Orotava

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Odpadky a nedopalky cigaret si vždy berte s sebou. Nenechávejte také jídlo uprostřed prostoru, mohlo by dojít k přemnožení koček a potkanů.
- Zvířata nekrmte ani neobtěžujte. Pokud uvidíte zraněné zvíře, kontaktujte tísňovou linku 112.
- Neberte kameny ani jiné přírodní prvky z prostředí. Neprovádějte žádné úpravy, které by mohly změnit prostředí, například kamenné věže.
- Neprovozujte sportovní aktivity mimo povolené oblasti.
1
257
13
262
10045