Horolezectví v okrese Arico

Nejpopulárnější horolezecká oblast na Kanárských ostrovech

Pokud existuje nějaké místo, kde se shromažďuje velký počet horolezeckých úseků na malém prostoru, tak je to Arico, okres na jihovýchodě ostrova Tenerife, kde se nachází nejpopulárnější horolezecká oblast Kanárských ostrovů. Tato oblast, ve které se rozprostírají borové lesy a hluboké rokle, je ideální pro milovníky tohoto druhu sportu, jelikož disponuje více než 500 dobře vybavenými cestami, které pokrývají všechny úrovně obtížnosti s převahou pokročilého stupně a maximální výškou 35 metrů.

Boulder v rokli Ortiz

Příznivci boulderingu se shromažďují v rokli Ortiz, na jednom z nejvhodnějších míst na ostrově pro jeho provozování. Na druhé straně je rokle El Río, jedno z nejlepších míst ostrova pro těžké šplhání vzhledem k tomu, že v jejich stěnách převažuje sopečná ignimbritová skála zcela posetá liniemi. Vzhledem k výbornému klimatu tohoto místa jsou oba druhy praktikovány po celý rok, pokud by se však počasí zhoršilo, je možné šplhat v malé oblasti Porís de Abona.

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Odpadky a nedopalky cigaret si vždy berte s sebou. Nenechávejte také jídlo uprostřed prostoru, mohlo by dojít k přemnožení koček a potkanů.
- Zvířata nekrmte ani neobtěžujte. Pokud uvidíte zraněné zvíře, kontaktujte tísňovou linku 112.
- Neberte kameny ani jiné přírodní prvky z prostředí. Neprovádějte žádné úpravy, které by mohly změnit prostředí, například kamenné věže.
- Neprovozujte sportovní aktivity mimo povolené oblasti.
1
257
13
262
10045