Horolezectví v parku Anaga

Nejdelší klasické trasy na ostrově Tenerife

Nejdelší klasické horolezecké trasy na ostrově Tenerife se nacházejí na severovýchodě ostrova mezi strmými horami a hlubokými roklemi v Parque Rural de Anaga. V této výjimečné přírodní oblasti s ohromující krásou krajiny se vyskytují deštné lesy a četné strmé vulkanické útesy, které spojují stovku dobře vybavených tras o maximální výšce 250 metrů. Některé trasy jsou vhodné pro pokročilé, avšak jiné podrobují zkoušce i ty nejzkušenější horolezce.

Výstup na Roque Negro

Roque Negro je jedním z nejznámějších výstupů přírodního parku Anaga. Nachází se v osadě, která nese jeho jméno, a pyšní se dobře vybavenými svahy s kvalitní horninou. Zalesněný a mlhavý úsek známý jako “temná strana” je ideální pro šplhání v letních odpoledních hodinách. Dalším populárním vrcholkem a skutečným objektem touhy zkušených horolezců je vulkanický útes Las Ánimas, jehož trasy jsou dosti obtížné, jako některé, jež spojuje útes En Medio.

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Odpadky a nedopalky cigaret si vždy berte s sebou. Nenechávejte také jídlo uprostřed prostoru, mohlo by dojít k přemnožení koček a potkanů.
- Zvířata nekrmte ani neobtěžujte. Pokud uvidíte zraněné zvíře, kontaktujte tísňovou linku 112.
- Neberte kameny ani jiné přírodní prvky z prostředí. Neprovádějte žádné úpravy, které by mohly změnit prostředí, například kamenné věže.
- Neprovozujte sportovní aktivity mimo povolené oblasti.
1
257
13
262
10045