Paragliding na vrcholku Dos Hermanas

Vzlétnutí do různých výšek na ostrově El Hierro

Dalším významným místem ve Španělsku pro provozování paraglidingu je vrcholek Dos Hermanas na severozápadě ostrova El Hierro. Létat na na nejjižnějším ostrově Kanárského souostroví je úžasné, protože nabízí výborné podmínky pro létání. Pasátové větry, samotná orientace terénu a možnost vzlétnout do různých výšek napomáhají učení a akrobacii. Není tedy divu, že se na tomto ostrově už 20 let koná proslulé mezinárodní soustředění paraglidingu, které láká piloty ze všech koutů světa.

Paragliding nad údolím Valle del Golfo

Nejznámější let na ostrově El Hierro je ten, který se koná nad údolím Valle del Golfo, a má tři různé výšky na vrcholku Dos Hermanas (Frontera). Jak při startu ve výšce 1.200 metrů tak i při 1.000, 800 a 600 metrech panují na svahu určité termické podmínky, které umožňují létat hodiny a tím pádem pozorovat úžasnou krajinu, která začíná na pláži Arenas Blancas a končí na útesech Salmor. Přistávací bod se nachází ve Fronteře vedle autobusového nádraží.

Výška
1.000 metros

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nunca dejes residuos de ningún tipo en el entorno, incluidas las colillas. Los restos de comida contribuyen a la proliferación de roedores y gatos asilvestrados que suponen una grave amenaza para la fauna.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- No recojas ni te lleves piedras o cualquier otro elemento del medio natural. Tampoco lo modifiques amontonándolas para realizar las tristemente famosas “torres”.
- No practiques actividades deportivas fuera de las áreas permitidas.
7
257
13
262
10045