Paragliding v Puntallana

Fantastické lety nad krajinou s banánovníky

Ostrov La Palma je skutečným rájem pro provozování paraglidingu, přičemž jedna z jejích hlavních letových oblastí se nachází v obci Puntallana. Tato obec je umístěna na severovýchodě ostrova zhruba 10 km od hlavního města Santa Cruz de La Palma a umožňuje vychutnat si fantastické lety s neuvěřitelným panoramatickým výhledem od moře až po vrcholky hor, odhalujícím především zelenou krajinu zaplavenou palmami a ornou půdu, které se ze vzduchu zdají být krásnější.

Provést toplanding a přistát na pláži Nogales

Bod vzletu v Puntallana se severními a severovýchodními větry se nachází ve výšce 430 metrů, zatímco přistání ve 240 metrech se provádí na polích u silnice. Při severním větru je tato oblast poněkud neklidná, avšak při učinění patřičných opatření je možné provést toplanding a přistát na stejné hoře. Dalším místem pro přistání je pláž Nogales s jemným černým pískem, která je jednou z nejhezčích na ostrově.

Výška
430 m
Localidad
Puntallana

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nunca dejes residuos de ningún tipo en el entorno, incluidas las colillas. Los restos de comida contribuyen a la proliferación de roedores y gatos asilvestrados que suponen una grave amenaza para la fauna.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- No recojas ni te lleves piedras o cualquier otro elemento del medio natural. Tampoco lo modifiques amontonándolas para realizar las tristemente famosas “torres”.
- No practiques actividades deportivas fuera de las áreas permitidas.
5
257
13
262
10045