Paragliding na ostrově Lanzarote

Let až k rozhledně del Río

Oblast klasického letu na ostrově Lanzarote, kde stálý vítr umožňuje provozovat sporty, jako je paragliding. Tento bod vzletu situovaný uprostřed skal pohoří Famara na severu ostrova se nachází přímo v Chimidě. Se svou výchozí orientací směrem na západ a severozápad je ideálním místem jak pro provozování paraglidingu, tak i pro závěsné létání a poskytuje úžasné panoramatické výhledy v případě, že let pokračuje podél svahu směrem na sever nad krásnými útesy vedoucími k rozhledně del Río.

Přistání na pláži Famara

Tento fantastický termodynamický let startuje ve výšce 450 metrů. Abyste se dostali do cílového místa Chimida, musíte pokračovat po polní cestě dlouhé přes jeden kilometr od vesnice Teguise, kterou lze bez problémů projet autem. Přistání jsou také jednoduchá, protože kromě pláže Famara je zde rozsáhlá rovina, přičemž je možné přistát 300 metrů naproti na druhé straně silnice ve spodní části startovacího místa.

Výška
376 metros
Localidad
Famara

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nunca dejes residuos de ningún tipo en el entorno, incluidas las colillas. Los restos de comida contribuyen a la proliferación de roedores y gatos asilvestrados que suponen una grave amenaza para la fauna.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- No recojas ni te lleves piedras o cualquier otro elemento del medio natural. Tampoco lo modifiques amontonándolas para realizar las tristemente famosas “torres”.
- No practiques actividades deportivas fuera de las áreas permitidas.
3
257
13
262
10045