Paragliding v oblasti Taucho

Oblast s největším počtem hodin letu za rok v Evropě

Každý den vzlétne někdo s padákovým kluzákem z hor Adeje, obce na jihu ostrova Tenerife, kde se soustředí některé z nejlepších oblastí v Evropě pro provozování tohoto sportu. Taucho je bezpochyby jednou z nich a navíc má nejvíce hodin letu za rok. Jedná se o velmi atraktivní místo, které neustále přitahuje piloty ze starého kontinentu, je však doporučováno pouze těm nejzkušenějším, jelikož se toto místo hodně liší od většiny ostatních, protože se zde létá v závětří.

Závody kanárské paraglidingové ligy

Technika a kvalita v Taucho jsou tak dobré (má silné termické proudy), že se zde koná 70% závodů kanárské paraglidingové ligy, a navíc každým rokem sem láká piloty, kteří zde přicházejí vylepšit své kreace. Lety na těchto vrcholcích poskytují neuvěřitelný výhled na rokli Infierno, Ifonche nebo na horu Guaza. K bodu vzletu se dostanete silnicí vedoucí z Adeje do Los Gigantes přes Las Moraditas. Pak stačí ujít pět minut pěšky.

Výška
850 metros

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nunca dejes residuos de ningún tipo en el entorno, incluidas las colillas. Los restos de comida contribuyen a la proliferación de roedores y gatos asilvestrados que suponen una grave amenaza para la fauna.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- No recojas ni te lleves piedras o cualquier otro elemento del medio natural. Tampoco lo modifiques amontonándolas para realizar las tristemente famosas “torres”.
- No practiques actividades deportivas fuera de las áreas permitidas.
1
257
13
262
10045