Paragliding v parku La Corona

Jedna z nejlepších letových oblastí na ostrově Tenerife

Na severu ostrova Tenerife se nachází jedna z nejlepších letových oblastí paraglidingu nazývána La Corona. Tento park je situován v okrese Los Realejos a vzlétnutí je zde doprovázeno mírnými severovýchodními větry slabé intenzity. Let startuje ve výšce 785 metrů, pokračuje nad obcí Los Realejos a končí přistáním na pláži s černým pískem zvanou Socorro, která se táhne až k letovisku Puerto de la Cruz. Dynamický let nad nádherným úbočím Tigaiga, výběžkem Guindaste a překrásným palmovým hájem Rambla de Castro.

Paragliding a trekking ve Four Experience

Nesmíme zapomenout, že park La Corona lze přeletět bez jakéhokoliv časového omezení kromě přistávání v letních měsících, které je možné od 19.30 hodin. V této oblasti, která je hojně navštěvovaná místními piloty, se po několik let konaly nejdůležitější a nejuznávanější světové festivaly volného letu a paraglidingu. V současnosti se zde koná Parafest, sportovní akce zahájená v roce 2013, v níž se kombinují trekking a paragliding pod značkou Four Experience.

Výška
750 metros
Localidad
Los Realejos

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nunca dejes residuos de ningún tipo en el entorno, incluidas las colillas. Los restos de comida contribuyen a la proliferación de roedores y gatos asilvestrados que suponen una grave amenaza para la fauna.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- No recojas ni te lleves piedras o cualquier otro elemento del medio natural. Tampoco lo modifiques amontonándolas para realizar las tristemente famosas “torres”.
- No practiques actividades deportivas fuera de las áreas permitidas.
1
257
13
262
10045