Jízda na kole po jihozápadě ostrova Gran Canaria

Okružní jízda, která začíná a končí v obci Mogán

Tato okružní jízda po jihozápadě ostrova Gran Canaria, kterou lze považovat za hotovou klasickou cykloturistiku, začíná a končí na zlatém pobřeží tohoto "kulatého ostrova". Okouzlující přístav Mogán je začátkem prvních 30 kilometrů. Dráha vedoucí přes roviny, které se klikatí na pobřeží mezi přístavišti a úžasnými plážemi, končí v Maspalomas. Nyní musíte najít srdce ostrova ve směru k obci Fataga, přičemž při přechodu přes rozhlednu Degollada de Las Yeguas vytušíte, že se bude jednat o dlouhé a tvrdé stoupání.

Dosáhnout nejvyššího bodu trasy Ayacata

Stoupání na kole po jihozápadě ostrova Gran Canaria má tři cíle: obec Fataga, San Bartolomé a Ayacata, nejvyšší bod trasy. V této úžasné krajině s osadami a hlubokými roklemi je nejlepší se nadechnout a vyzkoušet místní sýr, než zahájíte sjezd směrem k přehradě Las Niñas. Tato trasa posetá zatáčkami a borovicemi vás zavede až k další úchvatné rokli v obci Mogán, k níž se dostanete po silnici, která jako by visela mezi stěnami skal. Teď už jenom zbývá sejít do Mogánu a odpočinout si.

Distance
99 km
Výška
1304 m
Slope
2240 m
Is circular
Restaurant
Localidad
Puerto de Mogán

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Odpadky a nedopalky cigaret si vždy berte s sebou. Nenechávejte také jídlo uprostřed prostoru, mohlo by dojít k přemnožení koček a potkanů.
- Zvířata nekrmte ani neobtěžujte. Pokud uvidíte zraněné zvíře, kontaktujte tísňovou linku 112.
- Neberte kameny ani jiné přírodní prvky z prostředí. Neprovádějte žádné úpravy, které by mohly změnit prostředí, například kamenné věže.
- Neprovozujte sportovní aktivity mimo povolené oblasti.
2
257
13
262
10045