Jízda na kole po severozápadě ostrova Gran Canaria

Jeden z nejnáročnějších horských průsmyků na Kanárských ostrovech

Tato okružní trasa po severozápadě ostrova Gran Canaria se startem a cílem v krásném přístavu Agaete odhaluje jednu z nejskrytějších panenských oblastí ostrova. Už od začátku překvapuje silnice Andén Verde vedoucí až do Aldea de San Nicolás v prostředí, kterému dominuje impozantní skála Faneque a horský masiv Tamadaba pokrytý nejstarším borovým lesem na ostrově. Tato rozcvička bezpochyby umožní překonat jeden z nejnáročnějších horských průsmyků na Kanárských ostrovech.

Ze silnice vodních nádrží po stěny El Aserrador

Kolo teď jede po silnici vodních nádrží, klikaté a zajímavé cestě, která se přibližuje k srdci ostrova, a to ke stěnám známým jako El Aserrador, po jejichž svazích s úzkými cestičkami si málokdo troufne jet. Po této trase vedoucí do středu ostrova necháte za sebou vesnice Tejeda a Artenara, krajiny s roklemi, útesy a erodovanými sopkami. Návrat na pobřeží se provádí sjezdem po klidných vedlejších silnicích, dokud nenarazíte na Agaete.

Distance
116 km
Výška
1500 m
Slope
3070 m
Is circular
Restaurant
Localidad
Puerto de Agaete

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Odpadky a nedopalky cigaret si vždy berte s sebou. Nenechávejte také jídlo uprostřed prostoru, mohlo by dojít k přemnožení koček a potkanů.
- Zvířata nekrmte ani neobtěžujte. Pokud uvidíte zraněné zvíře, kontaktujte tísňovou linku 112.
- Neberte kameny ani jiné přírodní prvky z prostředí. Neprovádějte žádné úpravy, které by mohly změnit prostředí, například kamenné věže.
- Neprovozujte sportovní aktivity mimo povolené oblasti.
2
257
13
262
10045