Cyklotrasa na ostrově La Gomera

Stoupání na kole až po Roque de los Muchachos

Úzká a klidná silnice Barlovento na severu ostrova La Palma je začátkem trasy dlouhé 127 kilometrů, která projíždí tento ostrov ze severu na jih. Cestou je možné spatřit úžasné vavřínové lesy a zemědělské oblasti obce Garafía až po zdolání tohoto náročného výjezdu dlouhého 15 kilometrů k observatoři Roque de los Muchachos, která je nejvyšším bodem ostrova a skýtá úžasný pohled na závratné skály kráteru Taburiente. Odměna, která kompenzuje vynaložené úsilí.

Konečný sjezd až k ložiskům soli ve Fuencaliente

Cestou zpět na křižovatce se silnicí L-P1 budete pokračovat přes příkrý terén na severozápadě až po rozhlednu El Time v obci Garafía. Tento závratný sjezd projíždí přes ústí rokle Las Angustias, banánové plantáže v Los Llanos de Aridane a několik vesnic, kde můžete doplnit zásoby. Mírné stoupání až k Los Canarios, nejvýše položené oblasti na jihu ostrova La Palma, vede ke konečnému sjezdu krajinou poznamenanou impozantní sopkou Teneguía, majákem a solnými ložisky ve Fuencaliente.

Distance
127 km
Výška
2400 m
Slope
3850 m
Restaurant
Localidad
Barlovento

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Odpadky a nedopalky cigaret si vždy berte s sebou. Nenechávejte také jídlo uprostřed prostoru, mohlo by dojít k přemnožení koček a potkanů.
- Zvířata nekrmte ani neobtěžujte. Pokud uvidíte zraněné zvíře, kontaktujte tísňovou linku 112.
- Neberte kameny ani jiné přírodní prvky z prostředí. Neprovádějte žádné úpravy, které by mohly změnit prostředí, například kamenné věže.
- Neprovozujte sportovní aktivity mimo povolené oblasti.
5
257
13
262
10045