Jízda na kole po ostrově Lanzarote

Jízda na úpatí sopky La Corona

Pokud existuje nějaká trasa plná protikladů, pak je to ta, která vyjíždí z okouzlující pobřežní vesničky Arrieta na severovýchodě ostrova Lanzarote a končí na úžasné a divoké pláži Caleta Famara. Tato trasa pro pobavení dlouhá 103 kilometrů se dotýká úpatí záhadné sopky La Corona a vede k pobřežní enklávě Órzola. Z tohoto místa opustíte pobřeží s cílem vyhledat nádherné krajiny ve středu ostrova, jako je Malpaís de La Corona v obci Haría s nejvýznamnějšími svahy této trasy.

Dojet na konec trasy v Caleta de Famara

Jakmile projedete obcí Haría, objeví se magické místo plné kontrastů s pozemky pokrytými černým vulkanickým pískem, kde rostou hrozny, z nichž se vyrábějí slavná ostrovní vína. Jedná se o oblast La Geria, kterou si můžete vychutnat při šlapání do pedálů, dokud nespatříte vesnice Uga a Yaiza, které určují směr na severozápad k Národnímu parku Timanfaya. Zde pojedete mezi lávovými poli a krátery uprostřed úchvatné krajiny, odkud budete pokračovat až ke sportovišti La Santa a svou jízdu završíte na jedinečné divoké pláži Caleta de Famara.

Distance
103 km
Výška
588 m
Slope
1270 m
Restaurant

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Odpadky a nedopalky cigaret si vždy berte s sebou. Nenechávejte také jídlo uprostřed prostoru, mohlo by dojít k přemnožení koček a potkanů.
- Zvířata nekrmte ani neobtěžujte. Pokud uvidíte zraněné zvíře, kontaktujte tísňovou linku 112.
- Neberte kameny ani jiné přírodní prvky z prostředí. Neprovádějte žádné úpravy, které by mohly změnit prostředí, například kamenné věže.
- Neprovozujte sportovní aktivity mimo povolené oblasti.
3
257
13
262
10045