Cyklotrasa ze severu na jih ostrova Tenerife

Jízda na kole na hoře Teide

Tato trasa, která vede ze severního pobřeží na jižní pobřeží ostrova Tenerife vychází z Puerto de la Cruz s výstupem v údolí Valle de La Orotava a jeho nádherným lesem s kanárskou borovicí. Cesta vedoucí až do výšky 2.000 metrů je úvodem ke kráteru Circo de Las Cañadas (2.360 metrů). Toto stoupání o délce 42 kilometrů je oceněno jízdou na sopce Teide, nejvyšší hoře Španělska, a pak následuje mírný sjezd údolím Ucanca. Tuto trasu zvolili ve své předsezóně týmy jako je Sky.

Sjezd přes Chío až na pláž Las Vistas

Kolo začíná sjíždět dolů na silnici Chío směrem na západ, odkud jsou vidět za jasného počasí ostrovy La Gomera a La Palma. Pak musíte odbočit z hlavní silnice, abyste mohli projet malými a okouzlujícími osadami Aripe a Chirche s jejich kamennými domy na okraji hluboké propasti. Po návratu na širší silnice začíná nepřetržitý sestup až na pláž Las Vistas, který je závěrečnou tečkou za touto fantastickou cestou, jež vrcholí v turistické destinaci Los Cristianos.

Distance
92 km
Výška
1100 m
Slope
2600 m
Is circular
Restaurant
Localidad
Puerto de la Cruz

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Odpadky a nedopalky cigaret si vždy berte s sebou. Nenechávejte také jídlo uprostřed prostoru, mohlo by dojít k přemnožení koček a potkanů.
- Zvířata nekrmte ani neobtěžujte. Pokud uvidíte zraněné zvíře, kontaktujte tísňovou linku 112.
- Neberte kameny ani jiné přírodní prvky z prostředí. Neprovádějte žádné úpravy, které by mohly změnit prostředí, například kamenné věže.
- Neprovozujte sportovní aktivity mimo povolené oblasti.
1
257
13
262
10045