Jízda na kole po severozápadě ostrova Tenerife

Stoupání po horských průsmycích až k masivu Teno

Tato trasa se startem a cílem v přístavišti mezi útesy Los Gigantes na severozápadním konci ostrova Tenerife vede přes horské průsmyky do vesnice Santiago del Teide předtím, než najedete na silnici vedoucí až ke krásné osadě Masca. V tomto bodě se začíná vyskytovat území, v němž dominuje starý horský masiv Teno. Jedná se o úžasnou krajinu pokrytou nádhernými údolími a strmými útesy, kde je zapotřebí se vyhnout stráním s hlubokými roklemi, u jejichž stěn činí výškový rozdíl více než 1.000 metrů.

Jízda po Isla Baja

A z jedné úžasné krajiny se přesuneme do druhé, neméně krásné, která se vynořuje, zatímco sjíždíte údolím El Palmar až po Buenavista. V této oblasti známé jako Isla Baja se kolo jemně točí po cestě dlouhé 10 kilometrů, která se táhne mezi banánovými plantážemi. Teď už zbývá jenom vystoupat do Garachico, jedné z nejhezčích pobřežní vesnic ve Španělsku, do Icod de Los Vinos se svým tisíciletým dračincem, a do horského průsmyku Erjos, který se nachází ve výšce 1.100 metrů. Poslední úsilí směřuje do Santiago del Teide a Arguayo, kde je možné absolvovat konečný sjezd okružní jízdou.

Distance
107 km
Výška
2361 m
Slope
2460 m
Restaurant
Localidad
Los Gigantes

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Odpadky a nedopalky cigaret si vždy berte s sebou. Nenechávejte také jídlo uprostřed prostoru, mohlo by dojít k přemnožení koček a potkanů.
- Zvířata nekrmte ani neobtěžujte. Pokud uvidíte zraněné zvíře, kontaktujte tísňovou linku 112.
- Neberte kameny ani jiné přírodní prvky z prostředí. Neprovádějte žádné úpravy, které by mohly změnit prostředí, například kamenné věže.
- Neprovozujte sportovní aktivity mimo povolené oblasti.
1
257
13
262
10045