Fuerteventura

pláž Kanárských ostrovů

Kilometry rajských pláží s bílým nebo zlatým pískem a tyrkysovou vodou. Je to idylický obrázek pro každého, kdo má rád slunce, mořský vánek a revitalizační koupele v klidné a čisté vodě. Nemusíte chodit daleko, aby se tento snový obrázek stal skutečností kterýkoli den v roce. Tam, na Fuerteventuře, si ji můžete užít intenzivně a beze spěchu, jen pár hodin cesty od hlavních evropských měst.

Contenido

Sportovci z celého světa provozující "větrné a vlnové sporty" oceňují výjimečnost tohoto Kanárského ostrova pro surfování, windsurfing a kitesurfing: mimořádné klima, dlouhé dny, sluneční svit každý den v roce, perfektní podmínky pro vítr a vlny, kompletní nabídka služeb a zařízení... Vše, co mohou sportovci na jakékoli úrovni potřebovat.

00:00
Título
Fuerteventura
Vídeo
Póster
Fuerteventura, tienes que venir aquí
Fuerteventura, tienes que venir aquí
Tipo
Ancho completo
Contenido

A kdyby nás omrzelo užívat si odpočinku na pláži - což je dost nepravděpodobné -, Fuerteventura, jedna z biosférických rezervací Kanárských ostrovů, nabízí i další nezapomenutelné plány. Můžete prozkoumat strohou krajinu vnitrozemí a nechat se překvapit krásou jeho jemných reliéfů; zastavit se ve vesnicích, kde čas plyne jiným tempem, a seznámit se s historií ostrova; navštívit malá malebná pobřežní městečka, kde si můžete pochutnat na vynikajících čerstvých rybách doplněných dalšími delikatesami majorejské gastronomie, jako jsou prestižní sýry s označením původu, mezinárodně uznávané a oceněné nesčetnými cenami. 

Contenido

Z pláže na pláž

Téměř 150 kilometrů malebných pláží a jediný problém: Rozhodování, na kterou z nich jít! Nesnáze, kterou lze snadno překonat tím, že si každý den vyberete jinou. Dnes se vydáme na skvělé pláže obklopené nekonečným polem dun, zítra si užijeme bezpečné koupání, zejména pro nejmladší členy rodiny, v křišťálově čistých lagunách vytvořených mezi písečnými přesypy a přírodními útesy, další den se budeme cítit dobrodružněji a vydáme se na nezkrotné osamělé pláže, dějiště velkých filmových produkcí, nebo si uděláme výlet lodí na malý ostrůvek, kde zažijeme nezapomenutelné chvíle... 

Je to ideální ostrov, na který se můžete přijet s lehkými zavazadly a plni odpočinku a pohody.

Imagen
Playa de la Barca
Playa de la Barca
Contenido

Hra s větrem a vlnami

Králi vodních sportů na tomto ostrově jsou windsurfing a kitesurfing. Amatéři i profesionálové té nejvyšší úrovně najdou na Fuerteventuře bezkonkurenční podmínky pro jízdu na vlnách a soupeření s větrem kterýkoli den v roce.

Pro ty, kteří vždycky snili o tom, že se posadí na prkno a pustí se do moře, je to ideální příležitost. Na ostrově jsou školy a specializované firmy, které poskytují vše, co potřebujete k provozování těchto sportů nebo k začátkům s nimi, a nabízejí vysoce profesionální a kvalitní služby podložené desítkami let zkušeností. Důkazem toho je mistrovství světa ve windsurfingu a kiteboardingu, které se již několik let koná na nádherných plážích Jandía a kterého se účastní elitní mezinárodní sportovci. 
 

Contenido

Ochutnávka sýra Majorero

Pokud na Fuerteventuře existuje nějaká gastronomická pochoutka, je to sýr. Sýr "Majorero" je jedním ze tří chráněných označení původu Kanárských ostrovů, kterými se tento produkt s velkou tradicí na souostroví, a zejména na tomto ostrově, vyznačuje. 

Mimořádná kvalita těchto sýrů, vyráběných ručně tradičními technikami, je rok od roku uznávána jako jedna z nejlepších na světě a je stále více oceňována gurmány a prestižními šéfkuchaři. Pokud to odborníci potvrdí, proč si nedopřát jedinečné chvíle a nevěnovat je hýčkání svých chuťových buněk a zároveň se kochat jedinečnou krajinou ve vnitrozemí Fuerteventury. Máte možnost ochutnat různé druhy, promluvit si s mistry sýraři a odnést si domů vzorek této pochoutky.
 

Contenido

Historie a kultura na úrovni ulice 

Fuerteventura byla prvním ostrovem, který byl dobyt Evropany, a tak je snadné si představit, jaké zajímavé historické exponáty se na něm dochovaly. Za návštěvu stojí Betancuria, založená v roce 1404, která byla prvním hlavním městem ostrova. Procházky ulicemi města a objevování jeho památek, které byly prohlášeny za historické místo, nás inspirují k tomu, abychom si znovu připomněli minulé epochy a všímali si každého detailu zdejších budov.

Na ostrově jsou také zajímavá muzea, která nás zavedou do kultury a identity, jež sahají až do předhispánských dob, z nichž se dodnes dochovaly četné pozůstatky. Domorodci, známí jako "majos" nebo "maxos", po sobě zanechali významné dědictví, například rytiny stop (podomorf) na kamenech na hoře Tindaya, která je považována za důležité posvátné místo.
 

Contenido

Prohlídka nejstarších krajin Kanárských ostrovů

Fuerteventura byla prvním ostrovem Kanárského souostroví, který se před miliony let vynořil z hlubin Atlantského oceánu. Po tisíciletí zde nedocházelo k sopečným erupcím, a tak mohla eroze volně formovat reliéf podle své libosti a byla skutečným protagonistou krajiny, jako je Betancuria. A výsledek nemohl být působivější: rozlehlé pláně, na nichž nízké hory vytvářejí jemné vlny v terénu, obraz, který navozuje hluboký pocit uvolnění. Strohá vegetace umocňuje klid a vytváří obraz, který je v Evropě jedinečný.

Imagen
Sendero Betancuria Valles de Ortega
Sendero Betancuria Valles de Ortega
Contenido

Rozjímání nad noční oblohou

Krásy Fuerteventury přesahují pozemské prostředí s nádhernými plážemi a střízlivou krajinou. Ostrov je jako stvořený pro pozorování noční oblohy, neboť díky vynikajícím podmínkám získal celý ostrov jednu ze tří hvězdných rezervací, které na Kanárských ostrovech existují, což je výsada, kterou má jen málo míst na světě. 

Na Sicasumbre, první astronomické vyhlídce na ostrově, mají amatéři i odborníci k dispozici informační panely a pozorovací přístroje, s nimiž si mohou volně vychutnat podívanou na hvězdy, souhvězdí, planety a komety, kterou nabízí noční obloha Fuerteventury.

Contenido

Neodjíždějte, aniž byste okusili...

Sýr "Majorero" se vyrábí z mléka původního fuerteventurského plemene koz a je jedním ze tří chráněných označení původu sýrů z Kanárských ostrovů. 

Título

Další informace najdete na oficiálních stránkách Turistického sdružení Fuerteventura