Terénní běh na ostrově Tamadaba

Náročná trasa s výhledem na Roque Nublo

Tato okružní cesta vede nádherným Přírodním parkem Tamadaba a oblastmi střední polohy na severozápadě ostrova Gran Canaria a začíná ve čtvrti San Pedro en Agaete. Velmi náročná trasa dlouhá 39 km, která je vhodná pouze pro ty nejzkušenější běžce. Během cesty je možné si vychutnat okázalý výhled na Roque Nublo, Roque Bentayga a na údolí řeky Tejeda, dokrášlený jedním z nejlépe zachovalých borových lesů na ostrově.

Jeden z nejúžasnějších sestupů ostrova Gran Canaria

Trasa začíná stoupáním až po Lomo del Palo s celkovým výškovým rozdílem 1000 metrů a pokračuje do Los Moriscos, nejvýše situovaného bodu na této trase (1534 metrů nad mořem). Odsud po sobě následují vesnice Artenara, vodní nádrže Hoyas a Samsó a cesta los Romeros, která představuje jeden z nejúžasnějších sestupů na ostrově Gran Canaria. Z logistického hlediska se jedná o pohodlnou trasu (cesta končí tam, kde začala), která však vyžaduje její naplánování a výbornou fyzickou kondici.

Distance
38,83 km
Max height
1.599 m

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Odpadky a nedopalky cigaret si vždy berte s sebou. Nenechávejte také jídlo uprostřed prostoru, mohlo by dojít k přemnožení koček a potkanů.
- Zvířata nekrmte ani neobtěžujte. Pokud uvidíte zraněné zvíře, kontaktujte tísňovou linku 112.
- Neberte kameny ani jiné přírodní prvky z prostředí. Neprovádějte žádné úpravy, které by mohly změnit prostředí, například kamenné věže.
- Neprovozujte sportovní aktivity mimo povolené oblasti.
2
257
13
262
10045