Kitesurfing na playa de Sotavento

Kitesurfing pro všechny úrovně v blízkosti Costa Calma

Na jihovýchodě ostrova Fuerteventura a velmi blízko Costa Calma se nachází kitesurfingový spot na playa de Sotavento. Má spoustu prostoru pro provozování kitesurfingu a je vhodný pro všechny úrovně. Povětrnostní podmínky a služby věnované kitesurfingovým sportovcům nabízené hned vedle pláže, zejména pronájem a nákup vybavení, dělají z pláže Sotavento jeden z nejlepších a nejvyhledávanějších spotů na ostrově Fuerteventura.

Spot zahrnutý do světového šampionátu PWA

Tento spot je velmi populární díky světovému šampionátu ve Windsurfingu a Kiteboardingu PWA (Asociace profesionálních windsurfařů), který zde každý rok hostí. Větry jsou nejkonstantnější a nejsilnější na playa de Sotavento na jaře a v létě, ve směru SV mohou překonat až 50 uzlů. Vlna, jež se láme blízko břehu na písčitém dnu, nebrání tomu, aby vstup do vody byl jednoduchý pro jakoukoliv úroveň.

Parking
Restaurant
Localidad
Sotavento

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
4
259
13
262
10045