Kitesurfing na playa de Vargas

Spot s kempem u letiště na Gran Canaria

Na východě Gran Canaria se nachází kitesurfingový spoty na playa de Vargas, vhodný pro všechny úrovně a s velmi pravidelnými větry a vlnami.Nachází se blízko Ingenio a letiště. Playa de Vargas je chráněná oblast, v blízkosti najdete kemp, kam téměř po celý rok přijíždějí milovníci vodních sportů. Je zde jak levá, tak pravá vlna, láme se v několika hřbetech, někdy tvoří zlomy.

Kitesurfing na spotu s pravidelnými větry

Nejpravidelnější jsou větry na playa de Vargas od dubna do září. Tím se stává ideálním bodem pro provozování kitesurfingu. Dno je písečné a kamenité. Doporučujeme si jej vychutnat při odlivu tak, aby se vlna nelámala příliš blízko břehu. Nejlepší větry na tomto spotu jsou S-SV-JZ. Je vhodný i pro začátečníky, ale z důvodu silných proudů je lepší mít při vstupu do vody již nějaké zkušenosti.

Localidad
Playa de Vargas

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
2
259
13
262
10045