La Palma

La Isla Bonita (Krásný ostrov)

Kdyby byla La Palma barvou, byla by to zelená, a to ve všech jejích odstínech. Je to zeleň kanárských borovic a také zeleň různých druhů vavřínových lesů, které se uchytily na ostrově Isla Bonita. Lesy, které pokrývají svahy hlubokých roklí, do nichž můžeme vstoupit po kompletní síti cest.

Contenido

Poslední erupce v minulém století rozšířily povrch ostrova a vytvořily nové sopečné krajiny, které nám dodávají další krásu. Sopečné kužely, pláště z drobných skalních úlomků, lávová pole, černé, okrové a načervenalé barvy, ticho... vytvářejí vzrušující atmosféru, která nás spojuje se silnou energií této nezkrotné přírody.

Contenido

A když se podíváme na oblohu? Nepopsatelné. La Palma, držitel certifikátu Hvězdné rezervace, je jedním z nejlepších míst na světě pro pozorování oblohy. A když se potápíme pod vodou? Překvapivé. Na ostrově se nachází jedna ze tří mořských rezervací Kanárských ostrovů, podmořská vulkanická krajina s velkým množstvím jeskyní, oblouků a útesů, kde žijí různé druhy, z nichž některé jsou světovými unikáty. 

Po návratu na hladinu, aniž bychom opustili křišťálově modré vody, které obklopují členité pobřeží La Palmy, si můžeme odpočinout v jednom z nádherných přírodních bazénů chráněných před vlnami lávovými proudy, již dosáhly moře. 
 

 

00:00
Título
La Palma
Vídeo
Póster
La Palma, tienes que venir aquí
La Palma, tienes que venir aquí
Tipo
Ancho completo
Contenido

A to nejlepší ze všeho? Tento nádherný ostrov, který je biosférickou rezervací, si můžete intenzivně užívat kterýkoli den v roce. To znamená být jedním z Kanárských ostrovů a být obdařen nejlepším podnebím na světě.

Contenido

Caldera de Taburiente je jedním z nejpozoruhodnějších přírodních prostorů Kanárských ostrovů a bezpochyby největším pokladem La Palmy. Pohled na tento obrovský cirkus z jedné z vyhlídek a pohled na jeho impozantní stěny, které se tyčí do výšky více než 2000 metrů, je zážitek, na který se jen tak nezapomíná. 

Park však není jen k vidění, ale také k prožití. A nejlepší způsob, jak jej zažít, je vstoupit do něj po jedné ze stezek. Při procházce listnatým borovicovým lesem na Kanárských ostrovech se aktivují všechny smysly, které jsou vděčné za zvláštní vůni tohoto druhu, jenž je pro souostroví exkluzivní, nebo za příjemný zvuk ptáků, kteří zde žijí. Dostat se do nitra kaldery pěšky vyžaduje určitou námahu, ale odměna za tuto cestu je neuvěřitelná, protože nám umožňuje objevovat nádherná zákoutí a na konci si vychutnat odměnu v podobě možnosti osvěžit se ve stálých proudech čerstvé, křišťálové vody obklopené naprosto panenským prostředím. 
Abyste si udělali představu o velkoleposti tohoto prostoru, je nutné navštívit vrcholky parku, kde se nachází světoznámá astrofyzikální observatoř Roque de los Muchachos, a podívat se na velkou kalderu a užít si pocit, že jste zavěšeni v prázdnotě.
 

Contenido

Jedním z největších lákadel tohoto kanárského ostrova je procházka po rozsáhlé síti stezek, které protínají překvapivě rozmanitou krajinu, z nichž každá je krásnější než ta druhá: od střízlivosti sopečného prostředí po bujné borové a vavřínové lesy, stejně jako hřebeny, hluboké a strmé rokle, strmé pobřežní útesy... Je z čeho vybírat! 

Díky stezkám, které vedou do národního parku Caldera de Taburiente, je Cesta sopek jednou z nejznámějších na ostrově La Palma. Je považována za jednu z nejkrásnějších na planetě díky nekonečnému množství zajímavostí, které objevíme na náročné trase vedoucí z vrcholu na pobřeží, na níž se protínají neuvěřitelné scenérie, které nám jistě vynahradí vynaloženou námahu. 

Contenido

Kromě sopečné krajiny a borovicových lesů se velké tajemství ostrova Krásného ostrova skrývá v bujných vavřínových lesích, jako jsou Los Tiles. Druhy, které tvoří tuto rostlinnou formaci typickou pro období třetihor, zmizely před miliony let z většiny míst, kde se vyskytovaly, ale zde našly útočiště. Procházka po stezkách tohoto hustého, vlhkého, strašidelného lesa jako z pohádky nás přenese do dávných dob, kdy lidé ještě neexistovali.

Imagen
Contenido

Když na ostrově La Palma zapadá slunce, začíná kouzlo. Na obloze se objevují hvězdy, které zaujmou každého, kdo se podívá na čistou a průzračnou oblohu, jednu z nejlepších na světě pro pozorování vesmíru. Důkazem toho je, že na tento ostrov v Atlantiku přijíždějí vědci z celé planety, aby díky výkonným dalekohledům Astrofyzikální observatoře Roque de los Muchachos zkoumali naši sluneční soustavu i další oblasti.

Contenido

Nemusíte však být vědci, abyste si mohli vychutnat podívanou, kterou nabízí tato obloha chráněná zvláštním zákonem. Ostrov byl první Hvězdnou rezervací na světě a je také certifikován jako Hvězdná turistická destinace. Během svého pobytu na ostrově La Palma byste si proto měli rezervovat alespoň jednu noc na pozorování hvězd během prohlídky s průvodcem nebo na pozorování z některé z vyhlídek. A nezapomeňte si něco přát!

 

Contenido

Nejen obloha na ostrově La Palma je průhledná. Stejně tak vody omývající pobřeží ostrova jsou výjimečné pro potápění. Najdete zde krásné pláže s vulkanickým pískem, kde si můžete v každém ročním období užít pohodový den plný slunce a moře. Jsou zde klidné a bezpečné pláže, ideální pro celou rodinu, například Puerto Naos a Los Cancajos, ale také osamělé a divoké pláže, například Nogales, kde je třeba dbát zvýšené opatrnosti kvůli silným proudům.

Contenido

Další skvělou možností jsou nádherné přírodní tůně a kaluže, chráněné před vlnami díky sopečným horninám, které se v podobě lávových proudů dostaly do moře po erupcích. Nejznámější jsou bazény Charco Azul a La Fajana, které jsou vybaveny také službami, jako jsou restaurace a toalety, a které vám umožní strávit perfektní den, zejména pokud cestujete s dětmi.
 

Contenido

Almendrados a Prince Albert jsou nejznámější dezerty na ostrově La Palma. Jsou sladkou tečkou na závěr jídla. 

Imagen
Título

Další informace najdete na oficiálních stránkách Cestovní ruch na La Palma