Pozo de la Salud

Vody s léčivými účinky na ostrově El Hierro

Pojedete po silnici, která vede údolím El Golfo na ostrově El Hierro a dostanete se do jedné z nejturističtějších a nejnavštěvovanějších oblastí ostrova: el pozo de la Salud (studnice zdraví). Jedná se o pramen minerálních léčivých vod, kterým se přisuzují již od 19. století blahodárné účinky. Kvůli nedostatku vody na ostrově se vyhloubila tato studně a navzdory špinavosti vody se velmi brzy zjistilo, že má blahodárné účinky. Dosáhla takové proslulosti, že se začala vyvážet až na Kubu a do Portorika.

Lázně Pozo de la Salud

V roce 1949 byla voda z Pozo de la Salud prohlášena za veřejně prospěšný majetek. Předepisuje se na revmatické, dermatologické a zažívací problémy. Dnes je možné navštívit konstrukci staré studně, jež je symbolem tohoto mimořádného místa. V blízkosti se nacházejí lázně Pozo de la Salud, zařízení specializované na péči o tělo, odpočinek a stravu. Jde o jedno z hlavních center zdravotního cestovního ruchu na Kanárských ostrovech.

Catering
Parking
Wifi
Is accessible
Localidad
Sabinosa

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nefotografujte s bleskem. Mohly by poškodit umělecky a kulturně hodnotná díla.
- Používejte odpadkové koše a pokud možno vyhazujte již dříve vytříděný odpad do příslušného kontejneru. Ve výstavních halách nejezte jídlo.
- Dávejte si pozor na batoh nebo tašku, abyste při pohybu nenarazili do žádného předmětu.
- Snažte se mlčet nebo mluvit potichu, abyste nerušili ostatní návštěvníky.
7
11
262
10045