Strom Garoé

Posvátný strom na El Hierro

Strom Garoé se nachází na místě plném magnetismu, v oblasti San Andrés na El Hierro. Dříve vzývaný kmenem bimbaches (dřívější obyvatelé ostrova El Hierro), dnes je tento strom symbolem identity ostrova. Listy této lípy byly schopné zadržovat dostatečné množství vody pro zásobení celé populace na El Hierro, díky čemuž je považována za posvátný strom. V 17. století jej vyvrátil hurikán a až v roce 1949 byl nahrazen současným vavřínem.

Poznejte informační centrum a Ruta del Agua

Dnes na tomto místě, jež je zdrojem legend, sídlí malé informační centrum, kde najdete veškeré informace týkající se posvátného stromu, ať už jde o jeho historickou a archeologickou důležitost nebo jev zvaný horizontální déšť, díky němuž strom Garoé destiluje vodu. Obyvatelé ostrova El Hierro projevují stromu velkou náklonnost, a tak před několika lety mu vzdali hold tím, že vytvořili takzvanou Ruta del Agua, šestnáctikilometrovou stezku, která vás provede historií vody na ostrově.

Localidad
San Andrés

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nefotografujte s bleskem. Mohly by poškodit umělecky a kulturně hodnotná díla.
- Používejte odpadkové koše a pokud možno vyhazujte již dříve vytříděný odpad do příslušného kontejneru. Ve výstavních halách nejezte jídlo.
- Dávejte si pozor na batoh nebo tašku, abyste při pohybu nenarazili do žádného předmětu.
- Snažte se mlčet nebo mluvit potichu, abyste nerušili ostatní návštěvníky.
7
11
262
10045