Botanická zahrada Viera y Clavijo

Navštivte největší španělskou botanickou zahradu

Útes Guiniguada prochází nádherným místem, které nenechá nikoho netečným: Botanickou zahradou Viera y Clavijo, největší botanickou zahradou ve Španělsku a jednou z nejlepších na světě. Během procházky po 27 hektarech se seznámíte s rozmanitou flórou, jíž se může chlubit Kanárské souostroví. Nachází se v hlavním městě Gran Canaria, na severovýchodě ostrova. Skrývá neuvěřitelné exotické druhy a více než 500 endemických rostlin, některé na pokraji vyhynutí.

Kanárská zahrada s tisíci kaktusy, dračinci a palmami

Snem zakladatele tohoto ráje, Švéda Erica Sveteniuse, jenž je zde pochován, bylo ochránit zdejší flóru. Z onoho snu vznikl tento svět, nazývaný rovněž Kanárská zahrada. Je otevřena každý den po celý rok. Hvězdným místem je Jardín de las islas (ostrovní zahrada), obora o rozloze 7000 metrů čtverečných, kde rostou borovice, dračince a palmy. Neméně nádherný je zdejší palmový háj, zvoucí návštěvníka dovnitř. Dále pak kaktusová zahrada se 2000 exempláři, druhy typické pro Makaronézii, nebo neustále překvapující vavřínový les.

Catering
Parking
Localidad
Las Palmas de Gran Canaria

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nefotografujte s bleskem. Mohly by poškodit umělecky a kulturně hodnotná díla.
- Používejte odpadkové koše a pokud možno vyhazujte již dříve vytříděný odpad do příslušného kontejneru. Ve výstavních halách nejezte jídlo.
- Dávejte si pozor na batoh nebo tašku, abyste při pohybu nenarazili do žádného předmětu.
- Snažte se mlčet nebo mluvit potichu, abyste nerušili ostatní návštěvníky.
2
11
262
10045