Cenobio de Valerón

Velké coenobium na útesu Valerón

Na severu Gran Canaria se nachází jedno z co do rozlohy nejúžasnějších archeologických nalezišť na Kanárských ostrovech: Cenobio de Valerón. Je to obrovská kolektivní sýpka, kterou staří obyvatelé Kanárských ostrovů využívali pro skladování obilí, jež bylo základem jejich stravy. Jedná se o celek více než 300 sil provrtaných v měkké skále, jež jsou mezi sebou propojena na několika úrovních. Toto dílo prehistorického inženýrství má obrovskou památkovou a kulturní hodnotu pro ostrov a stojí za návštěvu.

Navštivte Cenobio de Valerón

V současné době je naleziště upraveno pro návštěvníky. Pro veřejnost je otevřeno od úterý do neděle a vstup se platí. Můžete si jej projít sami nebo v případě skupin o více než 10 lidech je připraven průvodce. Takovou prohlídku je ale třeba objednat předem. Je zde celá řada služeb jako je parkoviště a okruh nalezištěm lemovaný informačními panely, díky nimž je prohlídka co nejdidaktičtější. Na recepci je malý obchod, kde si můžete zakoupit suvenýry z naleziště a typické místní produkty.

Parking
Localidad
Santa María de Guía

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
  • Nefotografujte s bleskem. Mohly by poškodit umělecky a kulturně hodnotná díla.
  • Používejte odpadkové koše a pokud možno vyhazujte již dříve vytříděný odpad do příslušného kontejneru. Ve výstavních halách nejezte jídlo.
  • Dávejte si pozor na batoh nebo tašku, abyste při pohybu nenarazili do žádného předmětu.
  • Snažte se mlčet nebo mluvit potichu, abyste nerušili ostatní návštěvníky.
2
11
262
10045