Saliny Fuencaliente

Saliny na La Palma

Na jihu ostrova La Palma se nacházejí tyto saliny, které byly vyhlášeny vědecky zajímavým místem díky tomu, že sem přilétá řada stěhovavých ptáků. Je to jedno z nejnavštěvovanějších míst ostrova. Půda, voda a vzduch se zde stávají spojenci a díky nim se ze salin Fuencaliente stává velmi ceněná krajina, kde kontrast mezi bílou barvou soli, černou vulkanickou půdou a modrým mořem vytváří mimořádně krásný obraz. Paleta přírodních barev přeměnila saliny v podívanou, která rozhodně stojí za shlédnutí.

Solný květ sbíraný ve Fuencaliente

Voda oceánu se valí mezi kameny a bahnem a vytváří labyrint, kde díky slunci dochází k vypařování vody a kondenzaci stupně slanosti. Dochází tak k nádherným barevným efektům, od žluté přes růžovou po modrou. Malé krystalky září a sbírají se řemeslným způsobem. Vznikají tak malé pyramidy, které se na vzduchu vysušují. V Restauraci Jardín de la Sal, tématickém zařízení, se můžete seznámit s výrobním postupem a zakoupit některé vybrané produkty, jako například solný květ.

Catering
Parking
Is accessible
Localidad
Fuencaliente

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nefotografujte s bleskem. Mohly by poškodit umělecky a kulturně hodnotná díla.
- Používejte odpadkové koše a pokud možno vyhazujte již dříve vytříděný odpad do příslušného kontejneru. Ve výstavních halách nejezte jídlo.
- Dávejte si pozor na batoh nebo tašku, abyste při pohybu nenarazili do žádného předmětu.
- Snažte se mlčet nebo mluvit potichu, abyste nerušili ostatní návštěvníky.
5
11
262
10045