(CACT) Hrad San José

Navštivte Mezinárodní muzeum soudobého umění na Lanzarote

Z vojenské pevnosti mající podobu ruiny se díky mistrovství Césare Manriqueho stala tato budova Mezinárodním muzeem soudobého umění. Hrad San José je pevnost s panstvím, kde si vychutnáte avantgardní umění a gastronomii při pohledu na nezaměnitelné moře ostrova Lanzarote. Na kamenných zdech z 18. století visí mimo jiné díla Tàpiese, Miróa, Alechinskeho a Millarese. Toto umělecké středisko leží na východě ostrova. Dostanete se sem po zvedacím mostě. Je zde muzeum, restaurace, ale především je to jedinečné a emblematické místo města.

Restaurace, dílo architekta Manrique v Arrecife

Stačí projít zaoblenou vstupní branou a hned si uvědomíte, že celá stavba je dílem architekta Manriqueho: klenutá síň určená k přechodným výstavám, nádherná lávová zahrada s palmami a tubulární schodiště čisťounké bílé barvy, které končí ve spodní části hradu. Je to výsostné místo pro restauraci. Toto zařízení je velmi elegantní a moderní, v zakřiveném skleněném sále se podává kreativní kanárská kuchyně a čerstvé tapas. Kámen, dřevo a popínavé rostliny zde přenechávají hlavní roli podmanivému a krásnému výhledu na přístav v Arrecife.

Catering
Parking
Wifi
Is accessible

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nefotografujte s bleskem. Mohly by poškodit umělecky a kulturně hodnotná díla.
- Používejte odpadkové koše a pokud možno vyhazujte již dříve vytříděný odpad do příslušného kontejneru. Ve výstavních halách nejezte jídlo.
- Dávejte si pozor na batoh nebo tašku, abyste při pohybu nenarazili do žádného předmětu.
- Snažte se mlčet nebo mluvit potichu, abyste nerušili ostatní návštěvníky.
3
11
262
10045