(CACT) Kaktusová zahrada

Vychutnejte si při procházce krajinu Lanzarote

V Guatiza, na severu Lanzarote, se nachází Kaktusová zahrada, kde najdete více než 1400 druhů kaktusů z celého světa. Tento kaktusový ráj, snadno rozeznatelný ze silnice díky velkému kovovému kaktusu u vchodu, je posledním dílem Césara Manrique na ostrově. Kdokoliv z návštěvníků, kdo si chce vychutnat blízkost přírody, najde na kamenitých stezkách klidné místo na procházku a vychutná si krajinu Lanzarote.

Zahrada vytvořená Césarem Manrique

Respekt k okolní přírodě je jedním z klíčových prvků architektonického díla Césara Manrique, který je patrný i v Kaktusové zahradě, jež je zcela zasazena do ostrovní krajiny. Větrný mlýn vyniká na černém kameni a je jedním z nejlepších míst, odkud pořídit panoramatickou fotografii zahrady, postavené ve tvaru amfiteátru. Chcete-li si během prohlídky odpočinout, nejlepší bude, když se posadíte u místního rybníka nebo se občerstvíte ve zdejší kavárně.

Parking
Wifi
Is accessible
Localidad
Guatiza
For the latest available information about opening hours, reservations, locations and contact details, see the official website.

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nefotografujte s bleskem. Mohly by poškodit umělecky a kulturně hodnotná díla.
- Používejte odpadkové koše a pokud možno vyhazujte již dříve vytříděný odpad do příslušného kontejneru. Ve výstavních halách nejezte jídlo.
- Dávejte si pozor na batoh nebo tašku, abyste při pohybu nenarazili do žádného předmětu.
- Snažte se mlčet nebo mluvit potichu, abyste nerušili ostatní návštěvníky.
3
11
262
10045