Cueva del Viento

Jedna z největší vulkanických jeskyň na světě

Největší vulkanická jeskyně v Evropské unii se nachází na ostrově Tenerife. Je to jeskyně Cueva del Viento... a je možné ji navštívit! Ponořte se do hlubin Země, jako kdybyste prožívali na vlastní kůži dobrodružství Julesa Verna. Je to skutečný zážitek. Jeskyni tvoří labyrint podzemních chodeb na třech úrovních, kde můžete obdivovat geomorfologickou krásu. Podle speleologů je tato jeskyně o délce 18 km jednou z největších na světě.

Speleologie na Tenerife

Jeskyně Cueva del Viento se nachází v Icod de los Vinos, na severu Tenerife. Je zde návštěvní centrum s různými panely, kde jsou detailně popsány její mimořádné charakteristiky. Chcete-li podstoupit přibližně dvou hodinovou prohlídku, doporučuje se provést rezervaci. Návštěvníci by měli vědět, že na speleologii potřebujete dlouhé kalhoty a vhodnou obuv. Pro děti existují speciální tarify a zdůrazňujeme, že vstup není dovolen dětem mladším 5 let.

Parking
Localidad
Icod de los Vinos
For the latest available information about opening hours, reservations, locations and contact details, see the official website.

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nefotografujte s bleskem. Mohly by poškodit umělecky a kulturně hodnotná díla.
- Používejte odpadkové koše a pokud možno vyhazujte již dříve vytříděný odpad do příslušného kontejneru. Ve výstavních halách nejezte jídlo.
- Dávejte si pozor na batoh nebo tašku, abyste při pohybu nenarazili do žádného předmětu.
- Snažte se mlčet nebo mluvit potichu, abyste nerušili ostatní návštěvníky.
1
11
262
10045