Palmetum de Santa Cruz

Navštivte nejlepší kolekci palem v Evropě

Zvlněná krajina a mírné kopečky mezi vodopády, jezery a skalami obklopenými rozhlednami, které míří směrem na moře a osidlují umělý pahorek s přírodní vegetací. To je Palmetum, elegantní prales plný nádherných koutů. Kromě toho, že se jedná o největší zelený prostor v Santa Cruz de Tenerife, je zde i největší sbírka palem v Evropě. Nachází se na východním konci ostrova, 20 minut pěšky od hlavního města. Procházka po zdejších 12 hektarech je jako ponořit se do velké tajuplné zahrady, zcela vzdálené hluku města,

Poznejte stín v Palmetum

Tam, kde dříve bývala skládka odpadu, je dnes nádherná botanická zahrada s 2000 rostlinnými druhy. Zdejší nádherná zákoutí zdobí téměř 500 palem pocházejících z celého světa: z Karibiku, Nové Kaledonie, Indočíny, Nové Guinee... Kromě toho, že jde zde patrně největší sbírka tropických palem na zemi, zdejší flóra je rozdělena do 14 biogeografických sekcí, které si lze pohodlně projít během hodiny a půl. Perlou Palmetuma je osmicípý stín, místo, kde jsou nejexotičtější druhy potřebující spoustu vlhkosti.

Parking
Wifi
Is accessible

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nefotografujte s bleskem. Mohly by poškodit umělecky a kulturně hodnotná díla.
- Používejte odpadkové koše a pokud možno vyhazujte již dříve vytříděný odpad do příslušného kontejneru. Ve výstavních halách nejezte jídlo.
- Dávejte si pozor na batoh nebo tašku, abyste při pohybu nenarazili do žádného předmětu.
- Snažte se mlčet nebo mluvit potichu, abyste nerušili ostatní návštěvníky.
1
11
262
10045