NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde

Hvězdní

Destinace

Kanárské ostrovy jsou jedinečným astroturistickým místem, vzhledem k tomu, že je to jeden z nejlepších míst na světě k pozorování hvězd v každém ročním období, díky

výsadní geografické situaci a jasnosti chráněné oblohy. Buď z jedné z velkých mezinárodních observatoří nebo na noční prohlídce s profesionálním průvodcem, na ostrovech se můžete cítit blíž než kdy jindy k vesmíru. Pevně se podívejte na hvězdu, abyste poznali v ní svou budoucnost a požádejte ji o přání.

A kdo ví. Může být splněn.
/
Chráněné
Nebe
Vánek pasátů a teplotní inverze, kterou generuje, bráni vzniku mraků. Nebe na Kanárských ostrovech je proto nejčistější a nejasnější v Evropě. Kromě toho je chráněné zákonem na ochranu y astronomické kvality observatoří, který ovládá znečistění osvětlením, rádiovými frekvencemi a znečištění ovzduší a reguluje letecké trasy tak, aby nic nepřekáželo pozorování hvězd.
/
Pozorně Sledujte
Vesmír
Kanárské ostrovy mají velký význam ve světě astronomie, 2400 metrů nad mořem, se nachází například dalekohled Gregor na Tenerife, největší z Evropy nebo Observatoř Roque de los Muchachos observatoř na La Palma. Obě centra jsou otevřené pro veřejnost a organizují návštěvy, aby ukázali své znalosti všem lidem.
Najdete tu také několik společností, které organizují výlety s průvodcem v noci nebo hodiny pozorování z velkolepých vyhlídkových bodů.

Objevte teď souhvězdí kanárské oblohy z tohoto virtuálního planetária.
2 Starlight
Rezervace
Na čele seznamu destinací „Reserva Starlight“ na Kanárských ostrovech najdete 3 oblasti, které mají tohle ocenění. Uděluje se těm oblastem, které zachovávají nedotčené přírodní osvětlení: ostrov La Palma, ostrov Fuerteventura a vrch na Tenerife.
DESTINACE STARLIGHT
Kromě akreditace hvězdných chráněných oblastí před světelným znečištěním má ostrov Gran Canaria řadu infrastruktur a turistických aktivit zaměřených na potěšení a ochranu tohoto přírodního zdroje, který je známý jako "Turistická destinace Starlight"
Kromě toho Tenerife v současné době vede EU Sky Route, projekt financovaný EU, který se snaží upevnit nové astroturistické trasy pro Evropu.
Obloha
/
7 Ostrovů

La Palma

Výhled San Borondón se nachází na západě ostrova a nabízí jasné pohledy na polární hvězdu a souhvězdí Kasiopea a Cepheus.

Lanzarote

Z výhledu Peñas del Chache, na sever od Haría, během letních nocí lze vidět Střelce ve tvare čajníku a rudého Štíra.

Fuerteventura

Z výhledu Morro Velosa můžete jasně vidět písmeno dvojité vé souhvězdí Cassiopeia a Ursa Minor a Polárku, směřující na sever.

Gran Canaria

En Ze plání Llanos de Garañón, v nadmořské výšce 1 700 m, lze dokonale vidět souhvězdí Blíženců, Vozky, Býka a Orionu. Především krásné jsou jarní večery.

La Gomera

Nachází se nadmořské výšce 1 487 m. Alto de Garajonay je přírodní pozorovatelna k pozorování souhvězdí Střelce a Štíra díky nízkému světelnému znečištění.

El Hierro

Až do roku 1885 nultý poledník procházel v Mysu Orchilla, kde byl postaven maják Orchilla, ideální enkláva k rozlišení s velkou jasností souhvězdí Taurus.

Tenerife

Výhled El Palmar, v obci Buenavista, je vynikající místo pro pozorování Orionu a jeho dvou psů, souhvězdí Velkého a Malého psa, zejména na konci roku.