Hvězdní Destinace

Contenido

výsadní geografické situaci a jasnosti chráněné oblohy. Buď z jedné z velkých mezinárodních observatoří nebo na noční prohlídce s profesionálním průvodcem, na ostrovech se můžete cítit blíž než kdy jindy k vesmíru. Pevně se podívejte na hvězdu, abyste poznali v ní svou budoucnost a požádejte ji o přání.

A kdo ví. Může být splněn.

Contenido

Kanárské ostrovy mají velký význam ve světě astronomie, 2400 metrů nad mořem, se nachází například dalekohled Gregor na Tenerife, největší z Evropy nebo Observatoř Roque de los Muchachos observatoř na La Palma. Obě centra jsou otevřené pro veřejnost a organizují návštěvy, aby ukázali své znalosti všem lidem.

Najdete tu také několik společností, které organizují výlety s průvodcem v noci nebo hodiny pozorování z velkolepých vyhlídkových bodů.

Contenido

Na čele seznamu destinací „Reserva Starlight“ na Kanárských ostrovech najdete 3 oblasti, které mají tohle ocenění. Uděluje se těm oblastem, které zachovávají nedotčené přírodní osvětlení: ostrov La Palma, ostrov Fuerteventura a vrch na Tenerife.

Kromě akreditace hvězdných chráněných oblastí před světelným znečištěním má ostrov Gran Canaria řadu infrastruktur a turistických aktivit zaměřených na potěšení a ochranu tohoto přírodního zdroje, který je známý jako "Turistická destinace Starlight"

Kromě toho Tenerife v současné době vede EU Sky Route, projekt financovaný EU, který se snaží upevnit nové astroturistické trasy pro Evropu.