Pozorování hvězd na vyhlídce Sicasumbre

Vyhlídka s mapou hvězd a slunečními hodinami

Vyhlídka Sicasumbre se nachází na jihu ostrova Fuerteventura u městečka Pájara a jedná se o úžasné pozorovací stanoviště. K dispozici je parkovací zóna a informační tabule, ukazatele umístění souhvězdí a horizontální i vertikální sluneční hodiny. Zkušenější hvězdářští nadšenci mohou využít podpěry, které jsou na vyhlídce Sicasumbre rozmístěné a do nichž mohou umístit své vlastní hvězdářské dalekohledy a fotoaparáty. Nezapomeňte si s sebou vzít teplé oblečení.

Noční výhled na tři souhvězdí: Panny, Pastýře a Havrana

Z astronomické vyhlídky Sicasumbre, nacházející se v nadmořské výšce 300 metrů, je možné brzy v noci na začátku jara relativně snadno spatřit výraznou hvězdu. Je to Spica, nejjasnější hvězda souhvězdí Panny. Velmi blízko ní se nachází souhvězdí Pastýře, jehož nejjasnější hvězda je Arcturus. Napravo od souhvězdí Panny se pak nachází malé souhvězdí Havrana, vyznačující se svým tvarem kosočtverce nebo čtyřúhelníku.

Altitude
231 m
Protected sky
Oblast s vysokým stupněm ostrosti
Protected natural space

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Vypněte světlomety a nepoužívejte svítilny. To pomůže minimalizovat světelné znečištění oblohy.
- Pokud se nacházíte na astronomické pozorovatelně, respektujte a pečujte o různé prvky mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, dalekohledy a teleskopy atd.).
- Snažte se mlčet nebo mluvit potichu. To vám zpříjemní zážitek.
4
10
262
10045