Pozorování hvězd na vyhlídce Tefía

Ubytovna s hvězdářským dalekohledem pro nadšence
Observatoř Tefía se nachází v srdci ostrova Fuerteventura a je to hlavní výchozí bod, odkud lze na ostrově pozorovat hvězdy. V oblasti se nachází stejnojmenná ubytovna, kde je možné po předchozí rezervaci přenocovat. Hotel je vybaven hvězdářskou kopulí a dalekohledem Hvězdářského spolku ostrova Fuerteventura. Tato skupina organizuje alespoň jeden pátek v měsíci pozorovatelské schůzky.
Výhled na nejjasnější severní hvězdy
Pokud se z vyhlídky Tefía podíváme směrem k jihu, stojí za to zejména pohled na oblohu v prvních měsících roku, kdy jsou vidět dvě zářící světla, nejjasnější hvězdy nebeské klenby. Je to Sirius, nejjasnější hvězda souhvězdí Velkého psa, a Canopus v souhvězdí Lodního kýlu, druhá nejvýraznější hvězda nebeské klenby. Nad oběma hvězdami se nachází souhvězdí Orionu ve tvaru štítu, přezdívané katedrála zimní oblohy severní polokoule.
Altitude
3 m
Protected sky
Rezervace Starlight
Parking
Protected natural space
Restauration
Telescopy
Localidad
Puerto del Rosario

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Vypněte světlomety a nepoužívejte svítilny. To pomůže minimalizovat světelné znečištění oblohy.
- Pokud se nacházíte na astronomické pozorovatelně, respektujte a pečujte o různé prvky mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, dalekohledy a teleskopy atd.).
- Snažte se mlčet nebo mluvit potichu. To vám zpříjemní zážitek.
4
10
262
10045