Pozorování hvězd v Roque Saucillo

Astrograf přístupný všem

Astronomická observatoř Roque Saucillo se nachází ve městě Vega de San Mateo, 21 kilometrů od města Las Palmas de Gran Canaria, a je snadno dostupná po silnici. Budova je umístěná v zastavěné oblasti a jsou zde k dispozici rozsáhlá parkoviště a v okolí také služby. Observatoř je vybavená astrografem poslední generace, který umožňuje pořádat telematická didaktická pozorování, a učebnou, kde se konají vzdělávací aktivity, dílny a výstavy.

Podívejte se na oblohu obklopenou bájnými hvězdami

Podíváte-li se brzy v noci směrem na západ, obloze dominuje obří čtverec – je to hlavní část souhvězdí Pegase. Vertikálně nalevo od Mléčné dráhy je obklopeno souhvězdími, jako je Kasiopeja se svým typickým tvarem písmena M, Labuť, mizející za západním obzorem, a Ryby. Za zmínku stojí zejména prosincové a lednové noci bez měsíce, kdy je pod čtvercem Pegase triedrem viditelná slabá nejasná hvězda. Je to kulová hvězdokupa 215, jejíž světlo dorazí na Zemi zhruba za 33 tisíc let.

Altitude
831 m
Protected sky
Oblast s vysokým stupněm ostrosti
Observatory
Parking
Protected natural space
Restauration
Localidad
San Mateo

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Vypněte světlomety a nepoužívejte svítilny. To pomůže minimalizovat světelné znečištění oblohy.
- Pokud se nacházíte na astronomické pozorovatelně, respektujte a pečujte o různé prvky mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, dalekohledy a teleskopy atd.).
- Snažte se mlčet nebo mluvit potichu. To vám zpříjemní zážitek.
2
10
262
10045