Montaña de San Bartolo

Snadno dostupná vyhlídka pro všechny
Kopec San Bartolo, nacházející se na východě ostrova La Palma, má přírodní vyhlídku ve výšce 439 metrů nad mořem, z níž můžete pozorovat oblohu. Autem je vyhlídka jednoduše dostupná. Projedete obcí Puntallana, až dorazíte k poutní kapli San Bartolo, a poté absolvujete krátké stoupání. Vyhlídka disponuje prostorným parkovištěm, informačními tabulemi, dvěma mapami hvězd a sochou zobrazující místní legendu o „skoku zamilovaného“. Poblíž se nachází restaurace s místními pokrmy a tradičními zákusky z ostrova La Palma.
Astronomická observatoř, která je nejzářivější v létě
Vyhlídka San Bartolo, obklopená impozantními úbočími na severu, jihu i západě, která kontrastují s Atlantickým oceánem na východě, umožňuje pozorovat oblohu téměř ve všech směrech. Z tohoto kopce na ostrově La Palma je možné sledovat vždy brzy v noci v červnu a v červenci jednu z bílomodravých hvězd, které jsou nejblíže Zemi – je to Vega. Na zdejší obloze s tak nízkým světelným znečištěním je možné vidět také malé souhvězdí Lyry, které je zářivější.
Altitude
386 m
Protected sky
Rezervace Starlight
Information panels
Protected natural space
Localidad
Puntallana

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Vypněte světlomety a nepoužívejte svítilny. To pomůže minimalizovat světelné znečištění oblohy.
- Pokud se nacházíte na astronomické pozorovatelně, respektujte a pečujte o různé prvky mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, dalekohledy a teleskopy atd.).
- Snažte se mlčet nebo mluvit potichu. To vám zpříjemní zážitek.
5
10
262
10045