Pozorování hvězd na hoře San Borondón

Vyhlídka s označením rezervace Starlight

Vyhlídka San Borondón se nachází na západě ostrova La Palma na pobřeží u města Tazacorte a chlubí se terasou vyčnívající nad Atlantickým oceánem. Odtud je za pomoci informačních tabulí možné sledovat výjimečnou oblohu nad ostrovem La Palma, prvním ostrovem na světě, který byl díky své kontrole světelného znečištění označen za rezervaci Starlight. Místo je snadno dostupné pěšky, ale postrádá místa k parkování. V blízkém přístavu Tazacorte jsou naopak k dispozici různé služby.

Astronomická vyhlídka, kde můžete pozorovat souhvězdí

Z astronomické vyhlídky San Borondón je v půlce podzimu brzy v noci možné pozorovat Polárku a souhvězdí Kasiopeji, s jeho jedinečným tvarem velkého M, a souhvězdí Cefea, tvořené skupinou méně zářivých hvězd. Pokud je noc tmavá a bez měsíce, také je snadné vidět světelný pás Mléčné dráhy, od Kasiopeji až po Labuť, někdy nazývanou souhvězdím Severního kříže.

Altitude
132 m
Protected sky
Rezervace Starlight
Information panels
Observatory
Protected natural space
Public transport
Localidad
Tazacorte

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Vypněte světlomety a nepoužívejte svítilny. To pomůže minimalizovat světelné znečištění oblohy.
- Pokud se nacházíte na astronomické pozorovatelně, respektujte a pečujte o různé prvky mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, dalekohledy a teleskopy atd.).
- Snažte se mlčet nebo mluvit potichu. To vám zpříjemní zážitek.
5
10
262
10045